szczecin

„…dla nas to duża odpowiedzialność, złożyć firmowy znak na tak ważnej dla Łodzi inwestycji. To w pewnym sensie jest nasz obywatelski obowiązek. Ale skorzysta na tym także miasto”

Prezes Atlasu Andrzej Walczak o zakupie Naming Rights do Atlas Areny.

Polska

Ergo Hestia kupi nazwę hali w Gdańsku-Sopocie?

hala gdansk sopotNajbardziej zainteresowana konkursem na sponsoring tytularny hali na granicy Gdańska i Sopotu. wydaje się Ergo Hestia, której siedziba znajduje się kilkaset metrów od powstającego obiektu.

- Złożyliśmy wstępną deklarację zainteresowania ofertą. Chcemy poznać jej szczegóły w celu rozważenia udziału w konkursie - powiedziała "Gazecie" Katarzyna Śliwińska, dyrektor Biura Marketingu i PR Grupy Ergo Hestia.

Według naszych informacji, prawdopodobnym kandydatem na sponsora tytularnego hali jest też PGE. Świadczy o tym m.in. wzmożone zainteresowanie koncernu wspieraniem wybrzeżowego sportu. Spółka ma bowiem zostać sponsorem siatkarskiej drużyny kobiet Trefla Sopot. Dzięki jej pieniądzom miałby powstać drużyna z ambicjami na grę na poziomie międzynarodowym. Naturalnym miejscem na jej występy byłaby hala na granicy Gdańska i Sopotu.

Jednak koncern PGE przed kilkoma dniami podpisał podobną umowę z gminą Gdańsk. Kosztem 35 mln zł będzie przez 5 lat sponsorem tytularnym stadionu na Euro 2012. Przy tej okazji prezes PGE Tomasz Zadroga, pytany o ewentualny sponsoring hali, niczego nie wykluczył.
- Z profesjonalnego punktu widzenia to mało prawdopodobne, by koncern PGE został jeszcze sponsorem tytularnym hali. Mają już stadion. Gdyby wzięli i halę, to byłby to marketingowy kanibalizm. To tak, jakby zaprosili na jedną imprezę dwie supermodelki Naomi Campbell i Claudię Schiffer. A żeby osiągnąć zamierzony efekt wizerunkowy wystarczyłaby jedna - mówi nam anonimowo specjalista ds. wizerunku i marketingu.

Giełdowej spółce PGE zależy jednak na tworzeniu na Wybrzeżu korzystnego klimatu wokół planów przejęcia gdańskiego koncernu Energa. Choćby właśnie przez sponsoring sportu. Ministerstwo Skarbu jest bowiem w trakcie zbierania ofert na zakup 85 proc. akcji Energi. W czerwcu ma być dokonany wybór inwestora.Najbliższe tygodnie, a nawet dni, będą kluczowe dla finansowej przyszłości tego obiektu.


- W poniedziałek spotykam się z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Będziemy rozmawiali o wyborze operatora hali. Decyzja w tej sprawie ma być podjęta w tym tygodniu - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Operatorem, a więc firmą, która będzie szukała źródeł dochodów dla hali, ma być międzynarodowa firma SMG. Umowę z nią, w imieniu również Gdańska, podpisze Sopot, a potem sceduje ją na spółkę zarządzającą halą.

- Trzeba jak najszybciej podjąć decyzję, bo budowa hali się kończy i za chwilę rozpoczną się jej odbiory - mówi prezydent Karnowski. Zdaniem specjalistów od marketingu sukcesem byłoby uzyskanie przez trójmiejską halę 1,5-2,5 mln zł netto rocznie.
 
 
Źródło: gazeta.pl

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 18 gości .

created by Oskar Ręczkowski