szczecin

„Zespół NamingRights.pl przygotował dla nas wycenę oraz ofertę sprzedaży praw do nazwy Areny Legionowo. Dotychczasowa współpraca przebiegała z największym profesjonalizmem. Polecam współpracę z zespołem NamingRights.pl.”

Dyrektor MOSiR Legionowo, Grzegorz Gutkowski

Polska

Umowa o PGE Arena Gdańsk podpisana

pgePGE Arena Gdańsk - tak od 31 maja 2010 roku będzie brzmiała oficjalna nazwa stadionu budowanego w Letnicy. Sponsor tytularny - Polska Grupa Energetyczna - zapłaci za prawo do nazwy przez pięć lat (do 2014 roku) 35 milionów złotych.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezes BIEG 2012 Ryszard Trykosko oraz prezes PGE Tomasz Zadroga mówili we wtorek przed złożeniem podpisów w siedzibie BIEG, że jest to prekursorska umowa. - To naprawdę wielki sukces. Długo negocjowaliśmy treść porozumienia, prawie przez pół roku, ale warto było, bo wszyscy odniosą z niej korzyści - powiedział prezydent Adamowicz. - PGE Arena Gdańsk jest pierwszym w Polsce stadionem - gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, który zyskał sponsora tytularnego. Jestem przekonany, że nazwa szybko się przyjmie, a gdańscy podatnicy nie będą musieli dopłacać do kosztów utrzymania obiektu.

Prezes Zadroga też był zadowolony: - Podpisuję tę  umowę piórem, którego użyłem dotychczas tylko jeden raz - gdy PGE wchodziła na giełdę w listopadzie 2009 roku. To pióro na szczególne okazje. Nie mam wątpliwości, że dziś jest taka chwila. Przepraszamy, że negocjowanie warunków umowy trwało, długo, ale proszę zrozumieć, że jesteśmy pionierami w tej dziedzinie. Mogliśmy się opierać tylko na doświadczeniach niemieckich i amerykańskich, bo w Polsce takich porozumień dotychczas nie było. Teraz inni będą się uczyć od nas. To nie jest, z naszej strony, akcja charytatywna, tylko biznesowe przedsięwzięcie. PGE dotychczas jest nieobecne na północy Polski, ale chcemy zdobywać również ten rynek.

Prezes Trykosko przypomniał, że stadion w Letnicy ma już sponsora tytularnego, ma też dostarczyciela elektroniki, pozostało tylko wyłonienie operatora, który będzie dbał o to, by na obiekcie odbywało się jak najwięcej imprez. - Prawdopodobnie uda nam się podpisać umowę z operatorem do końca lipca. Na 24 lipca planujemy zawieszenie wiechy nad stadionem. Do tego czasu wszystkie najważniejsze umowy dotyczące stadionu powinny być podpisane - stwierdził Trykosko.

PGE jest największą firmą sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz jedną z największych w Europie Środkowej i Wschodniej. Dostarcza energię elektryczną do około 5 milionów domów i firm. Od 6 listopada 2009 jest jedną z największych spółek notowanych na giełdzie w Warszawie. Pod względem rentowności zajmuje trzecie miejsce w Europie w sektorze spółek elektroenergetycznych.


Źródło: Biuro ds. Euro 2012 Gdańsk, Krzysztof Guzowski
 
 

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 9 gości .

created by Oskar Ręczkowski