szczecin

" ERGO Arena jest naszym wkładem w rozwój i promocję regionu oraz logicznym ciągiem dalszym wieloletniego zaangażowania w promocję sportu i kultury. ERGO Arena stanowi ucieleśnienie nowego wizerunku ERGO Hestii."

Małgorzata Makulska, Wiceprezes Zarządu ERGO Hestia S.A.

Polska

Nazwa Stadionu Narodowego w Warszawie nie zostanie sprzedana - dowiedziało się Polskie Radio Eurwarszawa_stadion_narodowy_2_narodowe_centrum_sportuo. Według ekspertów, Ministerstwo Sportu mogłoby na tym zarobić co najmniej 10 milionów złotych rocznie.

Do komercjalizacji nazwy stadionu może dojść tylko, gdy obiekt nie będzie na siebie zarabiał. Ministrowi sportu Adamowi Gierszowi zależy mu na tym, by nazwa nie została sprzedana. Wszystko będzie zależało od stanu finansów. Nikt bowiem nie chce dopłacać do utrzymania obiektu.

Jeśli jednak dojdzie do komercjalizacji nazwy, to sponsor będzie musiał dołączyć z przodu człon "stadion narodowy".

Ministerstwo niechętnie podchodzi też do patrona. Rozważane jest nazwanie obiektu imieniem Ryszarda Siwca i Jana Pawła II. Jednak - jak zaznacza minister - ta pierwsza nazwa budzi zastrzeżenia ze względu na rozrywkowy i sportowy charakter obiektu.

Trwają poszukiwania operatora stadionu. Do jego zadań będzie należało między innymi organizowanie koncertów, wynajem powierzchni handlowych czy sprzedaż lóż VIP-owskich.

Minister chce jednak by zachowany został sportowy i narodowy charakter obiektu. Miałby on się stać domem sportu mieszczącym na przykład muzeum. Stadion ma służyć przede wszystkim sportowcom i nie tylko piłkarzom. Minister chce, by odbywały się tam także mecze rugby, a nawet finał mistrzostw świata siatkarzy w 2014 roku. Jest to możliwe dzięki zamykanemu dachowi.

W 2012 roku Stadion Narodowy będzie areną otwarcia piłkarskich Mistrzostw Europy. Jego budowa ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

 

Eksperci NamingRights.pl  o możliwościach sprzedaży nazwy Stadionu Nardowego.

Dowiedz się więcej słuchając audycji radiowej w Polskie Radio EURO.

 

Źródło: http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/sport/artykul131429.html

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 13 gości .

created by Oskar Ręczkowski