szczecin

„Zespół NamingRights.pl przygotował dla nas wycenę oraz ofertę sprzedaży praw do nazwy Areny Legionowo. Dotychczasowa współpraca przebiegała z największym profesjonalizmem. Polecam współpracę z zespołem NamingRights.pl.”

Dyrektor MOSiR Legionowo, Grzegorz Gutkowski

News

Nazwa lwowskiego stadionu na sprzedaż

lviv_logoBurmistrz Lwowa Andrij Sadowy oświadczył o dużym zainteresowaniu znanych firm zagranicznych do kupna nazwy stadionu, który przygotowuje się do przyjęcia meczów Euro-2012.

Według Andrija Sadowego, kilka firm międzynarodowych, które mają swoją działalność na Ukrainie wyraziły propozycje co do gotowości uczestniczyć w tym przetargu. "Myślę, że jest to normalna praktyka europejska. Wiele stadionów sprzedają swoje nazwy na 5-10 lub 15 lat. Ale państwo i miasto na razie nie określiły się w jaki sposób będzie rozwiązano pytanie z nazwą stadionu na Stryjskiej-Okrężnej. W tej kwestii mamy jeszcze rok czasu"- podkreślił prezes miasta.

Andrij Sadowy zauważył, że nazwa stadionu we Lwowie zostanie wyznaczona przez Lwowską Obwodową Administrację Państwową oraz Agencję Narodową ds. przygotowania do Euro-2012.

Tymczasem burmistrz podkreślił, że sprzedaż nazwy - tylko jeden ze sposobów zarabiania areny na siebie. Główny akcent Andrij Sadowy proponuje robić na działalności koncertowej i festiwalowej, która jest dość dobrze rozwinięta w mieście.

Ponadto, jednym z projektów koncepcji rozwoju terytorium wokół stadionu przewidziano budownictwo wielkoskalowego kompleksu wystawowego, który będzie korzystać z sektoru restauracyjnego i hotelarskiego na stadionie.

Inny projekt dotyczy przeniesienia w przyszłości centrum biznesowego Lwowa z zabudową miasteczka biurowego.

Prezydent miasta zawiadomił, że obecnie opracowanie koncepcji zabudowy terytorium wokół stadionu jest na etapie finalowym. W szczególności, na Stryjską-Okrężną zaplanowane jest przeniesienie budynków administracyjnych, a zwolnione pałace, które wykorzystują się dziś jak pomieszczenie Rządu, wykorzystywać jak muzea, które bardzo popularne w turystycznym programie miasta.

Pryzpomnimy, że jedyny z ośmiu stadionów na Euro-2012, który zgodził się na sprzedaż swojej nazwy - to stadion piłkarski w Gdańsku, arena klubu Lechia. W ciągu najbliższych pięciu lat stadion będzie nosił nazwę PGE Arena Gdańsk, po tym jak w konkursie o prawo do nazwy stadionu wygrała polska firma energetyczna PGE Polska Grupa Energetyczna SA, która wygrała nazwe stadionu za 35 mln zł (przy obecnym kursie ponad 12,7 mln dolarów USA). Nową nazwę obiekt sportowy, który do tej pory tradycyjnie nazywany był Baltic Areną, ma już od 1 stycznia 2010 r. i do końca 2014 roku.


Źródło: Centrum Informacyjne "Ukraina-2012"

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 18 gości .

created by Oskar Ręczkowski