szczecin

" ERGO Arena jest naszym wkładem w rozwój i promocję regionu oraz logicznym ciągiem dalszym wieloletniego zaangażowania w promocję sportu i kultury. ERGO Arena stanowi ucieleśnienie nowego wizerunku ERGO Hestii."

Małgorzata Makulska, Wiceprezes Zarządu ERGO Hestia S.A.

News

Wembley na sprzedaż?

wembley_stadium1Angielska federacja piłkarska (FA), właściciel londyńskiego stadionu Wembley, chce zbadać możliwości dodania nazwy sponsora do oficjalnej nazwy „Wembley National Stadium".

Spodziewając się masowej krytyki, FA najpierw zamierza przeprowadzić społeczne konsultacje i obiecuje, że ewentualny sponsor na pewno nie zdominuje nazwy Wembley. Możliwa jest też sprzedaż praw do nazw poszczególnych trybun. To kolejna z prób łatania dziur w budżecie, jakie poczyniła budowa stadionu narodowego. Wembley okazało się najdroższym stadionem wszechczasów, budowa kompleksu kosztowała ponad miliard funtów (sam stadion 757 mln funtów), zdecydowanie przekraczając zamiary i możliwości FA. Podczas budowy pojawiły się poważne problemy z wykonawcami stadionu, a do tego z bankami, które udzielały kredytów na budowę. Choć FA sprzedała tysiące karnetów aż na 10 najbliższych lat z góry, i tak ciągle szuka nowych źródeł finansowania. Pierwszy rok działalności stadion skończył ze stratą 36,1 mln funtów, a do spłacenia ma jeszcze prawie 300-mln kredyt.
 
W listopadzie ubiegłego roku protest 23 tys. kibiców „Srok" uniemożliwił skomercjalizowanie stadionu Newcastle United - St. James' Park. Wkrótce decyzję o sprzedaży praw do nazwy Stamford Bridge ogłosiła Chelsea. Tymczasem władze federacji krykieta wycofały się z planu umieszczenia członu sponsora w nazwie prawie 200-letniego stadionu Lord's w Londynie, po tym jak zapowiedź sprzedaży wywołała wielkie oburzenie.

Źródło: Sport Innovation, Sportplus

Najnowsze wiadomości

Raporty

okladka Strategie aktyw sm

Klienci

  • arena_legionowo_150_100.jpg
  • atlas_arena_nr.jpg
  • atlas_logo.jpg
  • b logo sm.gif
  • logonew ergohestia 100.png
  • pge_logo_150_100.jpg
  • um_lodz_150_100.jpg

Goście on-line

Odwiedza nas 19 gości .

created by Oskar Ręczkowski